24.7.14

FİLİSTİN... AH FİLİSTİN...


Selamın en güzeli yine üzerinize olsun.  

Bugün Filistin'e düşen yine kan kokusu ve gri bir gökyüzü. Zulümlerini bu gece daha da artıracaklarına dair sözler sarfetti zalimler. Allah ise sadece onlar üzerindeki azabını artırıyor böylelikle.

Acı ve korku dolu bakışlar görüyorum yine, ne var ki bir o kadar da umut saklı ta derinliklerinde.. Sonlarının ne olduğunu bilmeden kapalı kocaman demir kapıların ardına sürüklenen o iki çocuk ve daha nicesi.. Yüksek sesle ağlıyor biri. Kimse bir şey yapamıyor.

Üzerlerine yağan bombalardan esasında pamuk gibi olan yüzleri kapkara kesilmiş o çocuklar takılıyor yine düşüncelerime ve bakışlarım yanlarında ki bir doktora yöneliyor.   Birden şehadete adanmış bir hayat geçiyor gözümün önünden. Kalbim bütünüyle o hayata yöneliyor..


Gücüm yetse de kaybolup uzaklaşsam bu anlamsız kalabalıklardan. Bir doktor olsam ve Filistin'e gitsem.. Zalime sadece birkaç taş ile 'dur' diyen küçük yumrukların hayatının kurtulmasına vesile olabilsem..  Şehadet parmağını gösterip yüzünde bir gülümseme ile sonsuzluğa yürüyen o annenin son anlarında yanında olup 'çocukların bu ümmete emanet.' diyebilsem..  


Nişanlısını veyahutta yeni eşini kaybeden genç kıza sabredenlerin mükafatından bahsetsem.. Kah yetim, kah öksüz o Filistin'li çocuğun gözlerindeki tüm zalimleri yerle bir edecek dehşet umudu görebilsem ve onu bağrıma basabilsem.. 

Ve belkide, dünyevi istek ve arzulardan uzak, sadece Allah'ın birer askeri olabilecek ve daha da iyi nesiller yetiştirecek birer evlat sahibi olabilmek için,  Rabbine teslim olan biri ile hayatımı birleştirebilsem..  

Ve en sonunda bende, belki yeni bir bombalamada, belki tek bir kurşun ile, Rabbimin razı olduğu bir biçimde,  yanımdaki ağlayan yavruma 'Zafer Islam'ındır' diyerek tıpkı diğer anneler gibi..  Evet.. Bende şehadete yürüyebilsem...  


Zeynep Yusra...

2 yorum:

  1. Esselamu Aleykum ve Rahmetullah.Yazini ve dusuncelerini cok begendim yusracigim, seni tebrik ediyorum Allah seni onculerden eylesin muvaffak etsin.

    YanıtlaSil
  2. sa vr vb .

    YanıtlaSil